Wydarzenia

walne zebranie SPDS

W dniu 29 czerwca 2018 roku w Budynku Telewizji Wrocław odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia na Rzecz
Promocji Dolnego Śląska

Dolnośląski Klaster Energii OdnawialnejDolnośląski Klaster Energii Odnawialnej

W dniu 15 czerwca 2018 roku miała miejsce uroczystość z okazji X-lecia działalności Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej.

Czytaj więcej...

jozef spyraZ żalem informujemy, że 13 czerwca 2018 w Legnicy zmarł nasz Kolega Józef Spyra (1941-2018).

Z Józkiem współpracowaliśmy ponad 22 lata. W roku 1996 został Członkiem – Założycielem Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Był długoletnim wiceprezesem Stowarzyszenia i członkiem Kapituły Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.

Odszedł jak sen. Pozostawił wspomnienia.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. o godzinie 14.00 na cmentarzu komunalnym w Złotoryi.

Elwro 8062018m

Wielkanoc AD 2018

Życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem zadumy i refleksji w gronie najbliższych a w naszych sercach gościła wiara, nadzieja i miłość.

elwro2018 1m elwro2018 2m

W lutym 2018 ukazało się - w ramach cyklu wydawniczego "Dolny Śląsk Wczoraj i Dziś"- drugie wydanie książki pt. "Polskie komputery rodziły się w ELWRO we Wrocławiu. Rola Wrocławskich Zakładów Elektronicznych ELWRO w rozwoju informatyki w Polsce." autorstwa Barbary Maćkowiak, Andrzeja Musielaka, Bogdana Safadera, pod redakcją naukową Grażyny Trzaskowskiej.

 

Czytaj więcej...

Trzej Magowie

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska:
Prezes Stowarzyszenia Sławomir Najnigier (jako przedstawiciel Bliskiego wschodu), Sekretarz Ryszard Chruścicki (jako maharadża indyjski) i Przewodniczący Kapituły Dolnośląskiego Klucza Sukcesu Bogdan Cybulski (jako przedstawiciel Buriatów syberyjskich) złożyło w dniu 5 stycznia 2018 roku wizytę Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pani Ewie Mańkowskiej składając na Jej ręce stosowne dary i życzenia dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska.

15 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku w auli im. Arnoszta, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu wręczono Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Profesora Zbigniewa Horbowego w kategorii "za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce".